poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Dedykacja


Zainspirowana wpisem Gabrysi Kotas, która rozsyła "kluczyki", a my wtajemniczeni z wdzięcznością te kluczyki przyjmujemy, wdrożyłam rozmyślania nad związkami i rozwiązkami w blogosferze, gdzie znajdujemy się czasami przez przypadek i zostajemy lub odchodzimy, kaŻdy do swojej "bajki".
Oto wyszło z tych rozmyślań, takich kilka zwrotek, które dedykuję przede wszystkim bywalcom tegoż bloga:JESTEŚCIE GDZIEŚ TAM
DALECY BLISCY
KAŻDE Z WAS
W SWOIM NAJLEPSZYM
ZE ŚWIATÓW

PRZYTULAMY
SŁOWO DO SŁOWA
SERCE DO SERCA
PODNOSZĄC SIĘ WZAJEMNIE
NA DUCHU

PRZEKUWAJĄC
SŁOWA I MYŚLI
W SKUTECZNE LEKARSTWO
PRZECIW CHANDRZE
LEK NA DUSZĘ

NIE ZAWSZE
CHĘTNIE KOMENTUJĄC
NIE ZAWSZE TYM SAMYM GŁOSEM
ALE ZAWSZE
NIEŚMIAŁO WYCZEKUJĄC:

BLISKOŚCI
NAWET Z ODDALI
POBŁAŻANIA DLA SĄDÓW
DYSTANSU
DO SAMYCH SIEBIE

DOBRZE
ŻE JESTEŚCIE
PO DRUGIEJ STRONIE
ZWĄTPIEŃ I NADZIEI
RADOŚCI I WIARY

14 komentarzy:

 1. Joasiu - cudnie to napisałaś. Nic dodać...Cieszę się, że wzajemnie się inspirujemy, bo znaczy to, że jesteśmy z tej samej bajki :) Przekonałam się już, że jeśli istnieje gdzieś ta „pokrewna dusza” to nic nie jest w stanie przeszkodzić temu, by się odnalazła. Dobrze, że żyjemy w czasach, kiedy mamy mnóstwo możliwości, które w tym nam pomagają.
  Kiedyś bardzo dawno, napisałam wiersz pt. Pokrewnym duszom z książkowej krainy” dedykowany osobom, które poznałam na „Lubimy Czytać”. Bo tam właściwie cała moja poetycka przygoda nabrała rozpędu. Grono tych pokrewnych dusz ciągle się rozrasta, więc Joasiu Tobie także jest dedykowany, póki nie będzie jakiegoś nowego w tym klimacie
  ;)

  http://dojrzalosc-gabi.blogspot.com/2013/10/pokrewnym-duszom-z-ksiazkowej-krainy.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za link, przeczytałam, rozsmakowałam się, prawdziwa czarodziejka z Ciebie... dedykację Twoją z radością przygarniam!

   Usuń
 2. Od razu trochę lżej na duszy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i dziękuję, że jesteś:-)

   Usuń
 3. A no okres letni to i wesela dookoła, zazdroszczę innym że to nie moje. Pomysł fajny, podobał się, trochę tylko Pan młody klął bo policzyć trzeba :)
  Ja niestety musiałam zrezygnować z 10, bo jednak ten system na moim prawie rocznym laptopie nie dał sobie rady :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjdzie i Twoja kolej, chociaż dziś dużo ludzi rezygnuje z wesela, wolą kasę wydać np. na podróż. A co do 10, to zawsze obawiam się takich nowości, poczekam aż bardziej okrzepnie...

   Usuń
 4. Blogowanie jest wymianą myśli na różne tematy i przez to może być ciekawe, bo każdy ma inny punkt widzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację i dlatego to polubiłam, w komentarzach jest wiele ciekawych uwag. Witaj po przerwie:-)

   Usuń
 5. Blogowanie to zabawa, ale także zawieranie ciekawych znajomości, bardziej zażyłych lub mniej. To także świetne pole do obserwacji:) Dobrze, że możemy korzystać z uroków blogosfery:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesamowite jest to, że zawsze jakoś znajdują się ludzie, którym po drodze i tak jak piszesz , tu lub tam zakotwiczamy się głębiej...

   Usuń
 6. Pisanie sprawia, że możemy wszystkie emocje wylać na papier, a po drugiej stronie jest ktoś, kto przeczyta, a nawet odpowie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba każdy z piszących liczy na taki żywy kontakt :-)

   Usuń