czwartek, 28 maja 2015

Instalacji parkowych część druga

Skoro park się spodobał i było życzenie o więcej fotek, postanowiłam zamieścić, z zastrzeżeniem, że to nie wszystkie instalacje. Długi musiałby być spacer, żeby wszystkie zarejestrować, a w końcu blog do czytania jest...
Wielki paw otoczony kwiatami strzeże wejścia do parku.
Paw jest elementem wielkiego zegara słonecznego i długa szyja ptaka wskazuje godziny.
Kawałek dalej budka z barometrem, wskazującym czy będzie padał deszcz i termometrem, jest też stacja meteo, ale w innym miejscu i z elementem nowoczesnym, gdyż na banerze ledowym wyświetlane są szczegóły pogodowe.
Idąc dalej zobaczymy dwa pomniki ku czci założyciela parku Zygmunta Wilkońskiego oraz sporą fontannę, których w parku jest kilka. Jest też muszla koncertowa, w której całe lato odbywają się koncerty orkiestry promenadowej, przeglądy chórów i orkiestr dętych, a od wiosny do jesieni występy uczniów i zespołów ludowych.

Na koniec zdjęcie zakładu przyrodoleczniczego, którego część centralną zaadaptowano w ostatnich latach na salę koncertową, gdzie odbywają się także bankiety i bale sylwestrowe.

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam buszować po parkach :) Po lasach również. A jeszcze jak można podziwiać jakieś interesujące wytwory człowieka to tym bardziej :) Paw jako element zegara - świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś pawie mi się rozmnożyły na blogu... Dobrze, ze w miastach są parki lub chociaż skwery, bo jest czym oko popieścić.

   Usuń
 2. Piękny park i dziękuję za odwiedziny u mnie na konwenansach. Zapraszam częściej i cieplutko pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno skorzystam z zaproszenia, a park odwiedza coraz więcej przyjezdnych, bo zmienia się z sezonu na sezon.

   Usuń
  2. Chyba i ja powinnam go odwiedzić, bo jak widzę, to piękne miejsce. Joasiu, czy mogę dodać Twojego bloga do moich ulubionych, przez co będę mogła tu częściej zaglądać :)

   Usuń
  3. Będzie mi niezmiernie miło, ja Twój już dodałam:-)

   Usuń
  4. Dziękuję i ja też już dodaję :)

   Usuń
 3. Dziękuję za cudny spacerek, lubię takie klimaty i dlatego tak bardzo lubimy takie uzdrowiskowe miejscowości. Nieśpieszny spacerek wśród zieleni i piękna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mnóstwo ptaków, wiewiórki, kaczki, łabędzie, ogródki kawowe, dwa stawy, na jednym mostek i przepiękne dywany kwiatowe, a ostatnio nawet palmy.
   Tak sobie pomyślałam, że bywałam w różnych parkach, a swojego czasem nie doceniam...

   Usuń