środa, 19 lutego 2020

Nareszcie!

Jeśli ci ciasno, kup sobie kozę - znacie to?
Ja też to znam, a mimo to zafundowałam sobie remont, a ściślej mąż mnie namówił, może i słusznie, póki siły jeszcze jako takie...
Gdyby robić remont samemu, to i pretensje można mieć tylko do siebie i terminy sobie człek sam wyznaczy.
Gdy jednak zamawia się firmę, to trzeba liczyć na szczęście lub uzbroić się w cierpliwość i stalowe nerwy.
Jeśli i Wy macie cierpliwość na dłuższą opowieść, to zaczynam...
Zamówiliśmy usługę już w listopadzie, a początek prac miał nastąpić 27 stycznia.
Sam szef wymierzył, obejrzał, ustalił szczegóły.
Krótko przed terminem mąż upewnił się, że firma jeszcze istnieje i usługa zostanie wykonana.
Przygotowaliśmy się solidnie, wywieziono stare meble, wszystko zabezpieczone folią i kartonami, czekamy. W niedzielę wieczorem sms, że jutro nie przyjadą, bo popsuł się samochód.
Mąż nie zdenerwował się nawet, bo w niedzielę źle się poczuł i cały poniedziałek leżał z jelitówką wśród tego bałaganu.
Ekipa pojawiła się we wtorek. Ekipa czyli dwóch panów z drabiną i materiałami na sufit. Został jeden i działał. Nie powiem - pracowity, od 7 rano do 17, tylko przerwa na obiad.
Sufit powstał w nowej szacie w dwa dni, zaczął pan robić ściany i to trwało już znacznie dłużej, z przerwą na weekend.

Obiecany termin zakończenia prac przedłużył się do środy następnego tygodnia.
Posprzątaliśmy pół pokoju, bo mieli przywieźć nowe meble, poza tym mąż umówił się z majstrem, że pomoże przy wnoszeniu mebelków.
W środę rano pan nie pojawił się, przyjechał jego szef z informacją, że pracownik ma problemy z zębami i szuka pomocy. Szef zabrał kilka przedmiotów, obejrzał ścianę, która wymagała poprawki i już go nie było.
Mąż więc za telefon, by poszukać ekipy do wniesienia mebli na 3. piętro, bo na szczęście przewóz ze sklepu zapewniony.
Gdy ekipa tragarzy została ugadana, mąż zabrał się za zakładanie listew przypodłogowych, byle prace pchnąć do przodu.
Okazało się, że druga ściana kiepsko wygląda, więc znowu telefon do szefa firmy remontowej, który pojawił się, pół ściany zwalił i zniknął (bo panie musi wyschnąć).
Opowiadam w maksymalnym skrócie, ale opowieść nie pokazuje, ile telefonów i ile nerwów nas to kosztowało.
Wreszcie meble w kartonach i folii stanęły pośrodku remontowego bałaganu ( a nie tak miało być).W czwartek przybył stały pracownik, bez żadnego tłumaczenia przystąpił do pracy, naprawił usterki, z którymi nie poradził sobie jego szef i obiecał w piątek pomalować co trzeba i zakończyć.
Dodam tylko, że nie ruszone były kaloryfery, maskownice na metalowe framugi oraz inne drobiazgi.
Powie ktoś, trzeba było nie płacić i domagać się wykonania reszty prac.
My natomiast marzyliśmy, by ekipa wreszcie zabrała wszystkie klamoty, poszła w siną dal, bo urlop nam się skończył, a my w połowie roboty jeszcze.
Gdy rozliczyliśmy się za wykonane prace i dostaliśmy zwrot za nadmiar zakupionych materiałów, zamknęliśmy drzwi za fachowcami z okrzykiem - NIGDY WIĘCEJ!
Robota paliła nam się w rękach przy sprzątaniu, by w sobotę mąż mógł zacząć składanie mebli z tysięcy klepek i milionów śrubek.
Wszystkie prace w doprowadzeniu mieszkania do ładu trwały jeszcze tydzień, bo wracaliśmy z pracy ok.17.30, więc ileż w naszym wieku można zrobić do wieczora?
Na koniec pochwalę się tylko, jaki kącik urządziłam sobie do czytania i blogowania.
Jeszcze tylko tulipany w wazonie, jakieś obrazy na ścianę i pełnia szczęścia!

Wnioski:
1. Cieszę się, że remont dobiegł końca.
2. Nigdy już nie zamówię żadnej ekipy remontowej.
3. Część drobnych prac i tak mąż musi wykonać sam.
4. Efekt nie jest wart nerwów, energii i zmarnowanego urlopu.
5. Pozostałe pokoje odnowimy we własnym zakresie.

120 komentarzy:

 1. Zrobiłam kiedyś remont w swoim pokoju sama. Skorzystałam z tego, że rodzina pojechała na wczasy. Nie wyrobiłam się, bo mi grafik pracy zmienili i całe dnie mnie w domu nie było. W ostatnich dniach musiałam spać w tym bałaganie, zamiast w sąsiednim pokoju, który już był zajęty. Mówi się trudno, trochę się nawdychałam, ale efekt remontu był zadowalający. :) A jaka satysfakcja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli zostałaś bohaterką domu! jak w reklamie:-)

   Usuń
 2. Doczekałam się wreszcie Twoich opowieści o remoncie.
  Mam podobne wnioski z remontów prowadzonych w naszym domu.
  Zamówione meble kuchenne opłacone wraz z montażem.
  Termin zmieniany kilkakrotnie; a myśmy wegetowali
  na prowizorycznie urządzonej kuchni w korytarzu;
  w końcu pojawili się 10 listopada; robili na łapu capu,
  bo 11.11. święto; zapłatę w całości zainkasowali
  obiecując poprawki po świecie. Nigdy więcej się
  nie zjawili i kontakt się urwał; mąż musiał sam
  po nich poprawiać;
  ciężko jest trafić na solidną firmę;dlatego byłam
  ciekawa Waszych spostrzeżeń;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety nie zdarzyło się chyba, byśmy po kimś nie musieli poprawiać, tak było z wymianą drzwi i z meblami w kuchni, dobrze że mąz wiele potrafi...

   Usuń
  2. Dziękuję i pozdrawiam Basia

   Usuń
  3. Także bardzo Ci dziękuję...

   Usuń
 3. Chyba najlepsze rozwiązanie.... samemu pomalować. Niełatwe to będzie, ale chyba szybciej będzie. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu był do zrobienia sufit, najgorszy w całym mieszkaniu, ale resztę odnowimy sami.

   Usuń
  2. Proszę pomóż mi, co mam zrobić mam ok 5p książek z lat 50, 60 tych. Do biblioteki nie chcą przyjąć. Co mozna z tym zrobić. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

   Usuń
  3. Wielu ludzi ma podobny problem, do mnie też dzwonią, ale biblioteki szkolne nie są z gumy.
   Jedyna rada to antykwariaty lub sprzedaż na OLX czy na innych portalach. Czasami odbywają się zbiórki dla Polonii na Ukrainie lub bardziej na wschód.

   Usuń
  4. Tak czy inaczej dzięki. Przynajmniej mam pewność, że niewiele z tym można zdziałać. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

   Usuń
 4. Czeka mnie remont, do którego zbieram się już z 5 lat. Muszę wymienić podłogi w części mieszkania. I tak sobie myślę, że jak poczekam jeszcze z rok, to jeszcze coś wyniknie i wtedy to już NAPRAWDĘ WSZYSTKO zrobię hurtem ;) Chociaż wolałabym już nie doświadczać zalewania przez dach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas maja wymieniać rury w całym bloku, ale nie wiadomo kiedy, więc z odświeżaniem kuchni mi nie spieszno...

   Usuń
 5. Najważniejsze, że remont już za Wami. Twój kącik czytelniczo-blogowy prezentuje się uroczo, a kwiaty i obrazy dodadzą mu przytulności.
  Przede mną remont hiszpańskiego domu... Obawiam się, że w Hiszpanii to dopiero będzie...Meksyk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że tak, co kraj to obyczaj...obejrzałam kilka programów o tym i może być ciekawie:-)

   Usuń
 6. Mamy na szczęście takiego znajomego , który się tym zajmuje, i jak trzeba, to rach ciach i sprawa załatwiona. Ale i on zawsze coś zostawi nieskończone, więc ja się już nawet nie denerwuję, tylko robimy z mężem zakłady, co tym razem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio chcieliśmy założyć system elektryczny do ciężkich rolet na drzwi balkonowe. Firma, która rozpoczęła prace, zakończyła je na etapie przed podłączeniem elektryczności. On nie zatrudniaja elektryka, ale moga polecic. Polecony obiecał, że przyjdzie w określonym terminie i wcześniej uprzedzi telefonem, aby klamki nie pocałować. Nie zadzwonił, i nie przyszedł. Na szczęście mamy jednefo pana sprawdzonego, od razu zareagował na naszą ofertę. Praca zakończyła się szybko z humorem i wspólną kawką. Nie ma to, jak zaufana, sprawdzona firma. Dlatego do budowy naszego domu mąż sprowadzał firmy z naszego dawnego miasta, które znał bardzo dobrze, mimo, że to 250 km stąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety nie mieliśmy nikogo takiego, albo był zajęty albo praca po godzinach, więc znacznie dłużej...

   Usuń
 8. Powinna być dodatkowa opłata za zszargane nerwy, oczywiście dla Was. Kącik do blogowania bardzo energetyczny. Uwielbiam czerwienie i pomarańcze. Samych słonecznych dni w nowej odsłonie mieszkaniowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odszkodowanie mile widziane:-)
   Pomarańczowy rozwesela, zwłaszcza przy pastelach.

   Usuń
 9. Remonty to nie jest przyjemna rzecz. Czasochłonna i kosztowna, a jeszcze jak się coś spieprzy ... No sama wiesz. Kącik bardzo ładny. ;) U mnie zawsze remonty robimy sami, ale też już nikt nie ma na nie ochoty. Ostatnio kupiłam szafkę nocną, składałyśmy ją 3 godziny, a i tak nie wiedziałyśmy jak zamontować szyny do szuflad ... Obrazki są słabe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre instrukcje robił stok chyba po pijaku lub dla doświadczonych składaczy.

   Usuń
 10. Standard ... nie słyszałam by jakiś remont skończył się w terminie:) Najważniejsze , że wreszcie jest po... Gratuluję :) Ciesz się już swoim odnowionym mieszkaniem, nowymi aranżacjami i zapomnij o całej reszcie . Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Norma, niestety. Już się napatrzyłam ile to zawsze u moich rodziców trwało i nie zawsze wszystko wykonane jak trzeba. Dlatego z mężem remontujemy sami ale idzie nam to jeszcze dłużej. Wiadomo ja zbyt wiele nie pomogę ile mąż po pracy da radę tyle da i powoli do przodu ale ważne, że będzie solidnie wykonane i tak jak chcemy :). Kącik do czytania super. Ja sobie cały pokoik poświęcam na biblioteczkę <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biblioteczkę mam w sypialni, wszystko pod szkłem, bo nie chce mi się odkurzać:-)

   Usuń
 12. My wszystko remontujemy sami. Nigdy nie zamawialiśmy ekipy remontowej. Gdy czegoś nie umiemy, to zasięgamy porady lub uczymy się na bieżąco. Później możemy mieć pretensje jedynie do siebie.
  Jedynie nowy dach zakładali nam fachowcy - w tym przypadku mąż sam nie dałby rady. Ah, zapomniałabym... podłączenie pieca centralnego ogrzewania też wykonywał nam fachowiec... "z bożej łaski". Doszło do tego, że musieliśmy wzywać straż pożarną, bo fachowiec, montując piec naruszył komin i między jego warstwami zrobiła się szczelina, przez którą wydobywał się dym. Narażony był cały dom i my. Szczęście, że stało się to w dzień i w porę zauważyliśmy, że coś się dzieje.
  Ale wracając do Twojego remontu - to masz teraz piękny, odświeżony pokój i przytulny kącik czytelniczy !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory mąż, ile mógł robił sam, z moją pomocą, ale jak piszesz, nie wszystko można...

   Usuń
 13. bo fachmani robią dla pieniędzy, nie dla Ciebie:)) Dawno przepadł etos, honor rzemieślnika. Ktoś zakłada "Firmę" bierze ludzi z "łapanki", przypadkowych, a oni robią jak im płaci, a płaci tak, jak oni robią. Często bywa tak, ze zmarnują materiał, narobią szkód i pójdą sobie. Najlepsi pojechali na saksy:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, bałam się by nie zniszczyli podłogi, bo wymiana paneli to dodatkowy wydatek...

   Usuń
 14. Niestety mam podobne wnioski. Co się da, lepiej robić samodzielnie. A podobno ma być jeszcze gorzej, jeśli chodzi o ekipy remontowe...ech, trzeba mieć stalowe nerwy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jesteśmy coraz starsi i sił coraz mniej...

   Usuń
 15. Najważniejsze ze już masz to za sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 16. To gratuluję, odświeżone i tyle nowych elementów w zasięgu wzroku - to na pewno przez jakiś czas będą podnosić Twoje samopoczucie. Jak wspominałam, ubiegły rok to był dla mnie jeden wielki remont i dla mojej mamy też, ta w wieku 69 też musiała się całkowicie przeorganizować. Dzisiaj twierdzimy, że to był ostatni dzwonek na takie przedsięwzięcie, bardzo się umęczyliśmy, a mama tylko się poukładała i już nie pozwoliła nam na żadne prace remontowe w jej części domu. Wiek ma znaczenie i naprawdę nie lubię, kiedy ktoś udaje mądralę i chełpliwie twierdzi, że to tylko wymysły i użalanie się nad sobą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma , przekonałam się na własnej skórze, sprzątanie okupiłam zawrotami głowy, ale szybko przeszły...

   Usuń
 17. To o tej "kozie" to nie tylko dowcip. Bo jak wiesz przecież "koza" to taki malutkim, okrągły piecyk żelazny, znakomicie uwalniającym przestrzeń mieszkalną.

  OdpowiedzUsuń
 18. Współczuję. Wszyscy fachowcy z prawdziwego zdarzenia wydaje się wyjechali na północ lub zachód. A ja niesłowność i niepunktualność karałabym więzieniem - wszak czas to pieniądz, a jego zabór to czyste złodziejstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem za! sama staram się być punktualna i słowna...

   Usuń
 19. Niby konkurencja, niby wybór. Wszystko to jednak tylko niby bo gdzie nie spojrzysz patrzą tylko aby jak najtańszym kosztem wyciągnąć z Ciebie jak najwiecej. Takie czasy. Fachowców i ludzi, którzy są dumni ze swojej pracy jak na lekarstwo.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jotko, współczuję, ale całe szczęście już po, a Twój kącik blogowo-czytelniczy jest prześliczny. Niech Ci służy jak najlepiej.
  Co do ekipy remontowej, to chyba nie słyszałam jeszcze o solidnej. Zawsze pojawia sie jakaś rysa. Niby można remontować samodzielnie, ale w pewnym wieku to sił już brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No własnie, brak sił na remont i na sprzątanie po...

   Usuń
 21. Jotko, zmęczyło mnie samo czytanie. Mam z remontami dość spory kłopot. Generalnie wyznaję zasadę: jak buk dał, tak trza mieszkać ;)Mam fajnego męża, takiego jak twój, złota rączka. Sam większość rzeczy robi. Ale i tak, remonty to trudny warsztat. Kącik do posiedzenia masz za to fajowski. Fotel i podnóżek super. Są plusy dodatnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to są plusy tylko dodatnie, a tych ujemnych staram się nie widzieć:-)

   Usuń
 22. Bardzo się broniłam przed remontem, ale... mieszkanie odnowił syn i byliśmy w pełni świadomi, że zrobi to wtedy, gdy będzie mógł - i mieliśmy na to pełną zgodę . Trochę trwało, ale jesteśmy bardzo zadowoleni , bo zrobił to solidnie i fachowo.
  A "chwilowy" bałagan da się przetrwać!
  Twój kącik baaaardzo sympatyczny!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jakoś przetrwałam, z naciskiem na jakoś, ale załamka była!

   Usuń
  2. Dobrze, że już po wszystkim! :)

   Usuń
  3. Całe szczęście, bo musiałabym do psychiatry chyba...

   Usuń
 23. Taki kącik do czytania to ja bym też chciała ;)
  Oczywiście oprócz tego na ścianie pełno półek na książki.Szafki na książki też by się przydały ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szafy oszklone mam w sypialni, w salonie tylko albumy z reprodukcjami:-)

   Usuń
 24. Witaj, Jotko.

  Remont to dość stresotwórcza sytuacja, nawet gdy majstrowie są rzetelni, a sprzątanie idzie jak z płatka, więc po wszystkim ja też mówię
  "Nareszcie!":)
  Kącik uroczy i mam nadzieję, że spędzisz w nim dużo przyjemnych chwil:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde doświadczenie jest po coś, podobno:-)

   Usuń
 25. Gratulacje. Bo koniec najważniejszy.

  Ogólnie też zawsze sami, nawet ja sama z mamą. W zeszłym roku mieliśmy tylko pana, który wyszpachlował i wygipsował ściany, bo Małż tego nigdy nie robił, a i sprzętu też nie miał, a tak to ogarnął facet raz dwa.

  Raz jeszcze gratuluję i cichutko mówię, że zazdroszczę ślicznego fotela ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, gdyby nie niektóre prace i sprzęt, to też zrobilibyśmy sami...

   Usuń
 26. Do remontów u nas w mieszkaniu lepiej nie nawiązywać. Bo było parę poważnych problemów. Jak na razie nie mamy w planach powtórki.

  Czasem lubię takie naukowe książki, zwłaszcza z zakresu politologii i socjologii.

  Na szczęście jakoś wszystko się w Sejmie dobrze zakończyło, chociaż od razu pojawiły się nowe zgrzyty i do dziś trwają.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej szukać popularnonaukowych, bo bardzo mądre mogą przyprawić o ból głowy, jak pismo od notariusza...

   Usuń
 27. Taaaaaa kocham remonty ;) Za sobą mamy montaż instalacji centralnego ogrzewania. Jutro zaczynają robić instalację ciepłej wody, jeszcze wymiana okien, rozbiórka pieców. To prace które czekają nas w mieszkaniu. Klatką schodową da się już przejść, ale do końca prac jeszcze ho ho ho...
  Tak, że dobrze Jotko że doświadczenie remontowe macie już za sobą, Twój kącik bardzo fajny, fotel ma taki piękny energetyczny kolor :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Energetyczny i wygodny.
   My skończyliśmy, sąsiadka remontuje łazienkę i na schodach leżą worki z gruzem...ale u Was to mega remont!

   Usuń
 28. Kącik z charakternym dywanikiem...Czy to barwy odstraszajace, czy prowokujące?

  OdpowiedzUsuń
 29. Jotko, jesteście wspaniale cierpliwi. Ten kącik jest do czytania świetny. Szkoda tylko, że radość z odnowionego pokoju zakłócili Wam ludzie, którzy nie szanują innych. Malowanie zrobiłyśmy z Młodą same- ona sufity, ja ściany we wszystkich pokojach i kuchni. Podłogi kładli nasi panowie. remont liczników i instalacji elektr. robił ojciec byłego ucznia z nim samym- super. Ale miałam też partaczy- przedłużaczy:) Czeka mnie remont klatki schodowej i to już musi zrobić fachowiec- za wysoko dla nas. Jeden się znalazł i czekam, kiedy poda termin. Ale powiem Ci tylko, że wszystkie przykre wspomnienia bledną- pamięta się tylko, że były przeboje i przy następnym razie dmucha się na zimne, patrzy na łapy i pilnuje termonów- umowa z karą za przeciąganie.
  No ale grunt, że za Wami i macie ładnie z nowymi meblami, w odmalowanym pokoju:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, teraz miło i czysto, ale wychodzą ze mnie wszystkie nerwy...

   Usuń
 30. Ładny kącik i tylko Twój! Śliczna i wygodna kanapa też pewnie Cię cieszy! I tak trzymaj! Zapomnij o remoncie! I podobno:
  nigdy nie mów nigdy!
  Remonty mają to do siebie, że cieszą jak miną!
  Pozdrawiam bardzo ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie i dziękuję, że zaglądasz:-)
   Chcemy odświeżyć resztę pomieszczeń, oprócz łazienki, którą mąż robił sam, ale odczekamy trochę:-)

   Usuń
 31. Klik dobry:)
  Już widzę Twoje wypoczęte nóżki na tym podnóżku i szczęcie w oczach z zakończenia prac. A prezentowany na zdjęciu fotel jest bardzo wygodny. Wiem, bo mam taki sam.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To witaj w klubie, a podnóżki są świetne, polecam każdemu!

   Usuń
 32. Dlatego ja to taka zosia samosia jestem bo nikt tak nie zrobi jak ja bym chciała ;) Wyszło ładnie i przytulnie miło zobaczyć miejsce z którego odwiedzisz puch ze słów ;) Heheh taki żarcik mnie się trzyma...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, czasem odwiedzam z tego miejsca, a czasem z kuchni:-)

   Usuń
 33. Jeśli myślisz, że remont na własną rękę będzie mnie uciążliwy, to ja powiem, że z Ciebie niepoprawna optymistka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mniej uciążliwy, bo przerabiałam, a pretensje mogę mieć tylko do siebie lub męża.

   Usuń
 34. To Ty nie wiedziałaś jak jest z "fachowcami"? Nerwy, nerwami, najważniejsze, że efekt cieszy. Kącik przytulny jest i śliczny... Będzie blogowanko... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niby wiedziałam, ale myślałam, że ludziom zależy na pracy, a firmom na opinii...

   Usuń
 35. Cieszę się że mój mąż budowlaniec i sam remonty robi :) ale elektrykę robił mam Norweg... Oj wtedy y myślałam że oszaleje, także wiem o czym piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zrobimy wszystkiego sami, a chciałoby się!

   Usuń
 36. Taaaaa, remont. Trwał 7 tygodni i był remontem generalnym calutkiego mieszkania, z kładzeniem podłóg i glazury w kuchni, łazience i WC, z wymianą okablowania z aluminiowego na miedziane, ze złożeniem przez ekipę (2 facetów) wszystkich mebli w kuchni, łazience i w 1 pokoju, tudzież z malowaniem krat w oknach. I na koniec ze zniesieniem pudeł z naszymi wszystkimi rzeczami. I na koniec też powiedziałam- "NIGDY WIĘCEJ!!! Był tylko jeden dzień "zawalony" bo szef miał kaca i personel pracował solo. No ale masz teraz śliczny kącik- nic tylko czytać, blogować i posiedzieć i podumać.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyobrażam sobie tak długiego, chyba mało cierpliwa jestem,to cud, że wytrwaliście!

   Usuń
 37. No to witaj, czekałam na zakończenie tego waszego remontu. I powiem szczerze, że znalezienie obecnie dobrego majstra czy ekipy graniczy z cudem.
  Miałam w życiu szczęście, że znalazłam tego mojego, ale poprzednie ekipy też mnie wykańczały, a niekoniecznie dom.
  No i bardzo ciężko się mieszka w mieszkaniu, w którym jednocześnie prowadzi się remont.
  Może warto jednak na przyszłość skorzystać z ekipy poleconej przez kogoś?
  Powodzenia i radości z jednak zakończonego remontu. :)
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnej ekipy! najlepiej byłoby wyprowadzić się do hotelu, ale to większe koszty...
   Buziaki:-)

   Usuń
 38. Wszystko się kiedyś kończy. Remonty też.
  A fotela zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I cała w tym nadzieja:-)
   Fotel wygodny bardzo, polecam:-)

   Usuń
 39. Jotko - to po tych wszystkich przejsciach zaliczam Was w poczet bohaterów :-))

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo słuszny wniosek końcowy !! ;o)

  OdpowiedzUsuń
 41. Powtórzę za Tobą Asiu nareszcie 😊 My to jednak mamy szczęście do fachowców , teraz to doceniłam . W czasie dużego remontu , tak się szybko uwinęli że tydzień czekaliśmy na panele , bo miało wszystko trwać dłużej i zamówiliśmy je niby- na styk . To teraz nic tylko odpoczynek i dobra kawusia w nowym otoczeniu 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co rusz kupuje jakieś drobiazgi i wreszcie tulipany, mam 3 wazony!

   Usuń
 42. 10 lat minęło w styczniu, jak doszłam do wniosku:
  nigdy więcej ekipy!

  Ważne, że teraz masz ładnie i kącik do blogowania też. :)

  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, odpoczywam w nowym otoczeniu, a mąż dłubie w swoim tempie...

   Usuń
 43. No, z takim doświadczeniem to nie dziwię się, że nigdy więcej. Ja zawsze miałam szczęście trafiać na solidnych i uczciwych majstrów, chociaż nie... Dużo lat temu mieliśmy spory kłopot z panem, który miał nam zrobić i zamontować piec CO i przekładał ciągle terminy, w końcu nie odbierał telefonów, zaliczkę na materiał wziął. Po dwóch miesiącach wzieliśmy kogoś innego. Zaliczkę z trudem, ale odzyskaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 44. Śliczny masz swój kącik.
  Ja staram się nie widzieć brudnego sufitu i ścian w naszym mieszkaniu. Może w okolicach późnej wiosny ruszymy z odnawianiem. Zobaczymy. Na razie boję się nawet pomyśleć o bałaganie, który będzie w czasie prowadzonych prac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My także odkładaliśmy w nieskończoność, ale nie dało rady dłużej,bo gdy wychodziło słonce brudny i krzywy sufit widać było gołym okiem.

   Usuń
 45. Ach te remonty... Mój wujek wynajął ekipę do całkowitego remontu mieszkania. Termin oddania przedłuża się o kolejny miesiąc, a razem z rodziną mieszka u teściów. Końca nie widać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To współczuję, bo ile można siedzieć komuś na głowie?

   Usuń
 46. Dobrze, ze już masz remont za sobą. Kącik czytelniczy nasz uroczy, także narzy mi się taki fotel.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się zdarzyło w zasadzie przez przypadek, drugi fotel nie zmieścił się przy wielkim narożniku, więc powędrował do sypialni, a ja zrobiłam sobie swój kącik pod lampą:-)

   Usuń
 47. Wniosek po przeczytaniu nasunął mi się taki... jestem już za stary na takie rewelacje! Mimo tego w łazience i w toalecie sam zamontuję dla żony uchwyty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, my też to odchorowaliśmy, jeszcze parę lat i chyba byśmy tylko pomalowali, jakkolwiek by wyszło...

   Usuń
 48. Ale ładny kącik. No zazdro pełne ;)

  OdpowiedzUsuń
 49. U mnie remont zawsze to tylko tydzień :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Tyle zamieszania z tą ekipą remontową, że się odechciewa...

  OdpowiedzUsuń
 51. U nas remont trwał 4 miesiące. Tez mi się dłużyło strasznie. Z facetem od paneli byly problemy więc wzięliśmy innego. Drugi remont robiliśmy sami. Zajął nam miesiąc. Wszystko robiliśmy sami od A do Z bo nie mieliśmy kasy na ekipę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak tez zrobimy przy odświeżaniu innych pomieszczeń, żadnych ekip!

   Usuń
 52. Niestety nierzetelnych firm jest sporo. My akurat jeszcze sami remontujemy (malowanie ścian), choć u mnie największym problemem jest … namówienie męża na choćby odświeżenie ścian, nie mówiąc już o remoncie generalnym :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odświeżanie, malowanie nie jest problemem, gorzej z innymi pracami...

   Usuń
 53. Kochana
  Pamiętasz mój post o kuchni, meblach na zamówienie, poleconym fachowcu?
  To była masakra!
  Teraz czeka mnie remont dużego pokoju i łazienki.
  Mąż dużo umie, zrobi sam, tylko nie ma kiedy.
  Gdybym dostała sanatorium, wtedy by coś zrobił.
  Ja nie mogę pomagać, bo mi nie wolno, sprawności brakuje nadal, ból nie chce minąć.
  Czekam na więcej fotek Twojego pokoju.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego nowego tygodnia 💚🍵🌷🌤️🤗

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój mąż kilka lat temu sam zrobił łazienkę, wyszło super!
   Teraz tez uzupełnia braki po fachowcach, ale cięższe prace wymagają choćby pomocy drugiej osoby, a ze mnie kiepska pomoc, za niska i za słaba...

   Usuń
 54. Asiu, współczuję. Też przeżyliśmy taki remont i uwierz mi popadłam w autentyczną nerwicę. Ból brzucha i inne atrakcje towarzyszyły mi jeszcze długo. Od tamtej pory tylko malowaliśmy i robił to mąż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde doświadczenie czegoś uczy - umiesz liczyć - licz na siebie:-)

   Usuń
 55. Ojej, szkoda mi Was, Jotko.
  Urlop minął w nerwach i w robocie. Nie miałaś nawet, jak się zregenereować, może i dlatego teraz choroba przyszła.
  Najważniejsze, że koszmar remontu się skończył.
  A Twój kącik relaksacyjny godzien pozazdroszczenia! Cudowny. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nagroda za trudy remontu, też go lubię:-)

   Usuń