piątek, 6 marca 2015

Przedziwne skojarzenia

Mózg robi nam często dziwne niespodzianki, a to przestawia liczby, a to wkłada nam w usta słowa, których wcale nie chcieliśmy użyć, to znów wykreowuje w snach dziwaczne scenariusze lub przywołuje nieoczekiwane osoby. Czasem mamy wrażenie, że kiedyś już byliśmy w jakimś miejscu lub znaleźliśmy się w identycznej sytuacji.
Zdarzają się też komiczne sytuacje związane ze skojarzeniami różnych osób na ten sam temat. Wczoraj koleżanka przeglądała strony internetowe w poszukiwaniu nowinek kuchennych i pyta mnie nagle: widziałaś te ocieplacze na jajka? A ja ciężko myśląca, bo głowa boli od 3 dni, pytam: ale jak na jajka, jak to się zakłada, pojedynczo czy parami? A o jakich jajkach ty mówisz - ona pyta.W tym momencie zaczęłyśmy się obie dziko śmiać, a gdy nam przeszło, zastanawiałyśmy się, czy pod takim ocieplaczem jajko na miękko nie stwardnieje, jak długo tak może ocieplać itd.
Dowcip przekazałam dalej i padła propozycja, aby na wielkanoc kupić panom domowym ocieplacze na jajka i tu pada pytanie: ale w jakim rozmiarze, M,L XL? Dowcip tak wędrował wraz ze mną, zbierając po drodze podobne przykłady. Niby błahostka, dziwne skojarzenie, a śmiało się tego dnia ok.10 osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz