poniedziałek, 26 czerwca 2017

Rozdanie świadectw z bonusem...

Złośliwość ludzka nie ma granic!
Wiele szkół i przedszkoli miewa problemy z parkingami dla pracowników i rodziców, zwłaszcza że pobudowane w środku osiedla konkurują o miejsca parkingowe z mieszkańcami bloków.
Na co dzień nie ma wielkich zgrzytów, bo auta zatrzymują się na chwilę, ale bywają sytuacje, gdy o awantury nietrudno.
Jedną z takich okazji jest koniec roku szkolnego. Na jedna godzinę zjeżdżają sie pracownicy szkoły, rodzice uczniów, zaproszeni goście. Nie jest łatwo zaparkować wtedy auto, ale wszyscy w zgodzie parkują ciasno, znajomi nawet na zakładkę, bo wiadomo, kto kogo zastawił i za chwilę odjedzie.
Trudno natomiast o dobrą wolę posądzać mieszkańców, którzy dzwonią po straż miejską i policję.
Rozumiem, że nikt nie lubi parkowania pod jego oknem czy garażem , sama mieszkam obok kina i w weekendy oraz w tanie wtorki dojść do domu nie mogę, ale uroczystość w szkole trwa krótko, na trzy tury, więc rotacja aut jest duża.
Ale wysiadywacze parapetów okiennych i obserwatorzy zafirankowi nie mogą odmówić sobie przyjemności podpatrywania zmagań kierowców z rozdawaczami mandatów.
Tak więc rodzice naszych uczniów, zaproszeni do szkoły, bo ich pociechy otrzymały nagrodę i świadectwo z paskiem, a rodzice podziękowania za współpracę, dostali w bonusie mandaty od strażników praworządności za chwilowe zaparkowanie w miejscu niedozwolonym.
Widziałam z okna biblioteki, jak nadgorliwy policjant pędził za matką z bliźniakami, która już miała odjechać, bo a nuż przepadłby mu kolejny mandat...
Brawo służby, brawo straż blokowych podglądaczy...

66 komentarzy:

 1. Masakra - to się nazywa służba społeczeństwu :(
  Nie wiem tylko jaki cel mają w tym Ci, którzy straż miejską, czy policję ściągają, bo służby to zasilają budżet miasta - cel mają, może i nawet nagrody za ilość mandatów, ale zwykły człowiek to nie mam pojęcia co mu przyświeca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może taka przyziemna radość szkodzenia innym...

   Usuń
 2. Straż miejską uważa za zbędną! Jestem za jej likwidacją. Przedstawiłaś żenujący przykład, ale niestety prawdziwy. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedni straż chwalą, inni likwidują, ja na razie zauważam ich gorliwość w wypisywaniu mandatów za parkowanie, za niesprzątanie po psie, za jazdę rowerem po chodniku...

   Usuń
 3. Właśnie taka postawa, zawsze mnie dziwiła u niektórych Polaków. Przecież zarówno ci podglądacze jaki policjanci mają(mieli, będą mieli)dzieci w szkole i też kiedyś wystąpią w roli rodzica. Czyż tak trudno jest zrozumieć tego obecnego? Tym bardziej, że jak zaznaczyłaś sytuacja nie zdarza się nagminnie tylko kila razy do roku. Kiedy Polak przestanie być Polakowi wilkiem? Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy mają satysfakcję, gdy ktoś inny ma pod górkę, szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie...

   Usuń
 4. Już od dawna uważam,że popadanie w skrajności i ta "nasza polska praworządność,życzliwość" to coś zupełnie nie do przyjęcia.Ale rzeczywiście wszędzie trafiają się ci,którzy jak twierdzą dbają o "porządek". Obserwuję niekiedy jak na twarzy kogoś widać "radość" zadowolenie z dobrze wykonanego "zadania",a jeszcze jak ten "ukarany" czuje się nieszczególnie...och od razu dzień dla "porządnego" od razu lepszy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to mówią - u innych widzą źdźbło trawy, a u siebie belki nie zauważą. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu podobno.

   Usuń
 5. "Wysiadywacze parapetów" i "obserwatorzy zafirankowi" - mistrzowskie określenia Asiu.
  Oni potrzebują świeżej krwi Asiu, i muszą się dobrze napić, gdy nadarza super ku temu okazja. A swoją drogą - naprawdę żenujące to wszystko jest. Może by to do jakiejś lokalnej gazetki wysłać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gazetki nie takie rzeczy widziały, w każdej społeczności muszą być takie nadgorliwe typy, sami kreują rzeczywistość :-)

   Usuń
 6. Chciało by dię szpetnie zakląć !! Po raz kolejny stwierdzam że niektórzy żyją tylko po to, żeby dowalić innym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy się samemu nie ma żadnych zainteresowań, poza obserwowaniem sąsiadów, to co chcesz...

   Usuń
 7. Asiu no tylko kląć. Co za ludzie. Straż miejską powinni wszędzie zlikwidować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tereniu, nawet święty by się nauczył przeklinać w takiej sytuacji...

   Usuń
 8. Ja tam nie znam dokładnie tej sytaucji ale w chwilach spędów na zakończenia i rozpoczęcia mamusie ruszają dawno nie używane auta, obojetnie jak daleko by nie mieszkały i parkują jak i gdzie popadnie. Może rykoszetem się dostawać tym, którzy większej szkody nie robią, ale jak już się napatoczą to mandat dostaną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym wypadku akurat kierowcy nauczeni wcześniejszymi ekscesami. Po prostu zaparkowali chwilowo blisko bloku, nie tarasując przejścia, bo dość szeroko było. To tak dla zasady chyba, by coś się działo...

   Usuń
 9. Już na koniec roku to by mogli odpuścić...
  A oni dzieci nie mają ??
  Co za ludzie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze mówiąc, wolę już policję i straż od tych łajz okiennych. Ostatnio znalazłem podwójny mandat za wycieraczką, więc pojechałem do straży miejskiej. Miła kobieta darowała mi droższe przestępstwo, ale za drugie już musiałem zapłacić, gdyż jak mi wyjaśniła pewna łajza z bloku, w którym mieszkam, nie dość, że zawiadamia, to również sprawdza, czy dokonano egzekucji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to znam, mój syn pojechał do kolegi, wiadomo, wszędzie trudno o parkowanie. Zostawił auto na dwie godziny między garażami, ale miejsca było jeszcze tyle, że traktor byś zmieścił. Zastał za wycieraczką bilet, mąż poszedł wyjaśnić, okazało się, że jakiś życzliwy zadzwonił i musieli interweniować...

   Usuń
 11. Akurat straży miejskiej bym nie likwidowała, bywaja potrzebni, i wykonują swoje obowiązki. Tylko po co ktos dzwoni po nich w takiej sytuacji...

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzeczywiście paskudnie zagrali ci wysiadywacze parapetowi i obserwatorzy zafirankowi. Sytuacja była wyjątkowa i każdy o tym wie. Ale włożę kij w mrowisko - niedaleko mojego blogu jest szkoła i gdy są zebrania, wywiadówki rodzice chyba wszyscy przyjeżdżają samochodami i parkują np. przy szlabanie, tak że my mieszkańcy nie możemy wjechać na teren osiedla. Albo bez żadnych oporów ustawiają auta na środku trawników. Niestety ten medal ma dwie strony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ja mieszkam koło kina i jest podobnie, ale wzywaniem straży czy policji jednorazowo się tego nie załatwi. Budując takie obiekty trzeba było pomyśleć o parkingach. Gdy jadę do syna do Poznania też nie mam gdzie parkować, zostawiamy auto na ubitej ziemi gdzieś tam, a ja wiem, czy kiedyś nie zastanę blokady?

   Usuń
 13. To są działania w służbie społeczeństwu;) Może osoby-podglądacze liczą na odznaczenia państwowe;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak, gdyby premie dawali, to dopiero straż miałaby robotę...

   Usuń
 14. W sumie na jeden dzień to można sobie dać spokój z powiadamianiem służb.

  Co jakiś czas trzeba się zbadać, akurat dziś u mnie nie było jakiejś wielkiej kolejki do pobrania krwi.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedz to tym, którzy dzwonią...
   Ja wolałabym zapłacić, niż czekać godzinami ;-(

   Usuń
 15. A z miejscami do parkowania ciężko... Dobrze, że załapałam się na parking na terenie zakładu pracy. Ci co się nie załapali, przyjeżdżają pół godziny wcześniej, żeby bliżej zaparkować. Ba, ludzie mają problemy, żeby zaparkowac w pobliżu swojego bloku. Takie czasy i trzeba być wyrozumiałym. Obok mojej pracy jest zespół szkół obok którego brak specjalnych miejsc parkingowych, podczas tegorocznego zakończenia roku ta mała uliczka była cała zastawiona samochodami. Chyba każde miasto tak zapchane obecnie. Przypominam sobie kadry z dawnych filmów, np. Alternatywy 4, gdzie ulice Warszawy świeciły pustkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, na starych filmach puste ulice i parkingi...gdzie te czasy!

   Usuń
 16. Trudno się wypowiadać w takiej sprawie do końca. Bo jak to mówią, wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. Dużo prawdy w tym co napisałaś o złośliwości blokowego monitoringu; służby miejskie tak naprawdę muszą wykonać taką a nie inną robotę, w końcu za to im płacą. Ale z drugiej strony, sama nie raz się złoszczę jak każdego ranka na nasz parking podjeżdżają samochody z towarami do sklepu, apteki i poczty i wyjazd rano to koszmar - mimo, że tak jak piszesz, dostawcy są tak naprawdę tam kilka minut. Ale kiedy wjeżdża jeden zastawia wyjazd kilku samochodom a żeby samochód mógł wyjechać dzięki uprzejmości temu dostawcy, muszą wycofać także pozostali.. Robi się z tego niezłe zamieszanie. I do momentu jak nie musisz być gdzieś na już to naprawdę ludzie to rozumieją, że dostawy, że poczta, leki ale są chwile, kiedy cierpliwość ludzka niestety się kończy.. Więc ja wstrzymam się od opiniowania na temat blokowego monitoringu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego, co piszesz, są to dostawy cykliczne, pod moim oknem też słyszę przyjazd samochodu z piekarni o 4 rano. Może lekki mam sen...
   Ale dwa razy w roku chyba można wytrzymać, ile trwa rozdanie świadectw w końcu?

   Usuń
 17. Chamy, buraki i prostaki jednocześnie. Podobną akcję przeżyłam w sanatorium. Na teren yyy uzdrowiska nie można było wjeżdżać, ale wiadomo, że kuracjusze - w większości osoby starsze - przyjeżdżają z wielkimi walizami, wypakowują się i Ci co ich przywożą odjeżdżają. Cała akcja trwa góra 10 min. O matko jak mandaty szły, a policja aż pękała z dumy, że roczną premię sobie winduje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, czasami są takie sytuacje, że można przymknąć oko...

   Usuń
 18. Generalnie twierdzę, że Polacy parkują jak im się podoba. Nie przestrzegają przepisów, parkują krzywo, za linią...Jeśli obowiązuje zakaz parkowania to trzeba go przestrzegać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze wszystkim zgoda, tylko gdzie parkować gdy nie ma miejsc parkingowych? Fakt, można skorzystać z komunikacji miejskiej lub dotrzeć na piechotę...

   Usuń
 19. Mam czasem wrażenie, że Ci strażnicy miejscy to tylko żerują na ludziach, aby im wpisać mandat.
  Niejednokrotnie w Krakowie będąc w przychodzi słyszałam o tym, że strażnicy czekają tylko godziny 10 (odkąd obowiązują karty parkingowe) i przed przychodnią ludziom wpisują te mandaty, zanim jeszcze wyjdą, aby opłacić parking. To jest chamstwo! Wiadomo jak jest u lekarzy, jak się czeka na swoją kolej do badania czy do gabinetu, ciężko jest tak sobie wyskoczyć. 2 minuty nikogo by nie zbawiły... ale jak ludzie są bezduszni to i takie sytuacje mają miejsce.
  Współczuję. Bardzo niemiła niespodzianka.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dybanie na pacjentów przychodni jest równie obrzydliwe, jeśli nie bardziej :-(

   Usuń
 20. ... nadgorliwość, jak wiadomo, bywa czasami gorsza od ... nie kończę, bo jest to powiedzenie dobrze znane. Współczuję parkującym, a co do nawiedzonych "parapetowych wysiadaczy" skojarzyła mi się słynna "modlitwa Polaków" z "Dnia świra" Koterskiego... pisz wymaluj osobowość psa ogrodnika... pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedni wpatrują się w ekran telewizora, inni w ekran własnego okna ;-)

   Usuń
 21. Obserwatorzy zafirankowi - świetne określenie ;D. Z parkingami to jest masakra, jest ich za mało, albo ludzie mają za dużo samochodów xD. Ja często muszę parkować na końcu miasta i iść stamtąd pieszo do centrum, bo nigdzie się nie wbiję, a też jak mam sprawę na pół godziny albo na 2 i więcej to nie będę płacić za parking. W niedozwolonym miejscu nie powinno się stawać, no nie można, ale jak trzeba na moment to przecież chyba się nic nie stanie. Ale ludzie jak to ludzie upatrują dziury w całym, niektórzy są zawistni, nie mają nic lepszego do roboty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjeżdżając tu i tam także wolę zostawić auto gdzieś dalej i dojść, niektóre parkingi są drogie niebywale, nie mówiąc o pilnowaniu godziny.

   Usuń
 22. Należałoby założyć grupę wypatrującą tych co dzwonią, czyli zrobiłby się taki zamknięty krąg nieco. :) Byłoby dziwnie na pewno.

  Tak czasem u mnie w domu się zdarza, że wpadamy na ciekawe skojarzenia w rozmowach na przykład.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 23. Niestety brak miejsc parkingowych to bolączka chyba całej Europy.Jakoś nie mogę sobie przypomnieć dużego miasta, w którym byłaby odpowiednia ilość parkingów i to w miejscach,które pasowałyby parkującym.Już od dawna nie jeżdżę do centrum miasta samochodem, bo wiem, że nie mam szans na znalezienie jakiegoś miejsca do zaparkowania. Słyszałam ostatnio, że miasto ma zamiar znowu podnieść cenę za parkowanie, bo może wtedy mieszkańcy odczepią swe odwłoki od samochodów i skorzystają z miejskiej komunikacji, która wcale nie jest w stolicy taka zła.
  Poza tym większości, gdy już usiądzie za kierownica własnego samochodu wydaje się, że jest jedynym użytkownikiem na świecie i ma w nosie innych parkujących, jadących, przechodzących.
  I nie da się ukryć, że jedynym sposobem uświadomienia takim, że są i inni użytkownicy dróg to jest spory mandat, żeby o tym długo pamiętał. Za bezmyślność się zawsze płaci- takie życie,;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki temu, że mieszkam w małym mieście wszędzie mogę dojśc na nogach lub dojechać rowerem, wolę tak, niż czekać na przystankach, kasować bilety itd. ale zdaję sobie sprawę, że w dużych miastach to nierealne...

   Usuń
 24. Cóż, przykre, ale po coś te przepisy i prawo są. Gdybyśmy zaczęli na wszystko przymknąć oko, mogłoby być dość nieciekawie.. Jednak nie twierdzę, że rozdawanie mandatów za takie pierdołki jest okej. A monitoring osiedlowy to całkiem inna kwestia- na szczęście mnie to nie dotyczy. Uf!
  Pozdrawiam, M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem za przestrzeganiem przepisów, ale i za zdrowym rozsądkiem.

   Usuń
 25. Witaj, Jotko.

  Przy podstawówce syna też był bardzo mały parking - dziedziniec szkoły, więc odwożący przeważnie zatrzymywali się przed szkolną bramą, a dzieci wyskakiwały wprost na dziedziniec. Problem zaczynał się, gdy chciało się ponownie włączyć do ruchu. Najgorzej jednak było podczas zebrań. Też mieliśmy jakąś "życzliwą duszę", która zawiadamiała łowców mandatów i kończyło się to identycznie jak u Was:(
  Czasami tamtędy przejeżdżam - nic się nie zmieniło, niestety:(

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre zjawiska pozostają niezmienne. Słyszałam, że rodzice czasami wybierają szkoły czy przedszkola pod kątem lokalizacji i dostępu do parkingów, nie dziwię się zatem...

   Usuń
 26. Pójdę pod prąd komentarzom. Uważam, że takie przyzwolenie na łamanie przepisów, powszechne łamanie przepisów przez samochodziarzy jest szkodliwe. Mieszkam w bloku obok szkoły, przychodni, a jeszcze w pobliżu jest kilka instytucji. Chodniki zastawione autami, trawniki rozjechane, czasami z furtki nie da się wyjść, bo zaraz za nią auto. I wszyscy tylko na chwilę. To nie jest tłumaczenie. Chodnik jest do chodzenia dla pieszych, nie do parkowania. Wielu osobom, o niskiej sprawności ruchowej ciężko jest przejść, matki z dziećmi w wózkach mają armagedon, przepychając się przez krzaki, bo na chodniku ktoś na chwilę zaparkował, ludzie z dużymi zakupami też nie mają lekko. Jak bym się położył na ulicy przez chwilę, to bym został uznany za wariata. Rozłożenie auta na chodniku uznaje się za normę. A do szkoły, ja i wielu moich kolegów chodziło na piechotę lub jeździło tramwajami. Da się, nie trzeba wszędzie pchać się autem. Szczególnie, że dzieci i ich rodzice to większości ludzie zdrowi i sprawni. Zrozumiałbym, jeżeli problem dotyczyłby szpitala lub sanatorium, w przypadku szkoły absolutnie nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ ja się zgadzam, w zupełności, tylko tyle, że w tym przypadku nikt nie parkował ani na chodniku, ani na trawniku. Po prostu mieszkańcy tegoż bloku zachowują się jak kukułki, kto nie jest mieszkańcem ma zakaz, ciekawe, gdzie parkują ich goście, bo gdyby wszyscy się tak zachowywali, wszyscy posiadacze aut musieliby przesiąść się do pociągów ...

   Usuń
 27. Może te mandaty na rozwój edukacji pójdą?

  OdpowiedzUsuń
 28. Zachowanie typu: sama nie zjem, to i drugiemu nie dam charakteryzuje małych ludzi o niskich pobudkach. Przerażające, że i straż w tym bierze udział.
  Serdeczności zasyłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przykre, żeby tak z premedytacją psuć innym miły dzień, prawda?

   Usuń
 29. Cała ludzka natura. Czasem mam wrażenie, że niektórzy lubują się w tym żeby komuś utrudnić życie. U nas jest taka sąsiadka, która ciągle wzywa straż miejską jak tylko widzi żle zaparkowany samochód. Cięta jest też strasznie na ludzi z psami. Mam wrażenie, że niedługo z lupą zacznie chodzić bo wpatruje się w chodnik po przejściu psa żeby dopatrzyć się na siłę czy nie siknął.

  OdpowiedzUsuń
 30. To wina zarządzających miastem, państwem. Jak się buduje szkoły, szpitale i inne instytucje to w takich miejscach powinny być zapewnione parkingi. Przepisów należy przestrzegać, ale te powinny być dla ludzi, a nie przeciw nim. Niektórzy ludzie mają w sobie naturę ormowca i muszą donosić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku nowszych budynków, może tak jest, ale stare budowle w środku miasta nawet nie mogą liczyć na dobudowanie miejsc parkingowych, bo po prostu nie ma gdzie...
   Masz rację, przepisy czasem są przeciw zwykłym ludziom.

   Usuń
 31. Mini wywiad i mini kontrwywiad osiedlowy by był wtedy. :)

  No to w sumie jest jak należy, bo nie kojarzyć Breakoutu to by było wtedy słabo. A reszta to w sumie rzeczy nowsze od takiej muzyki.

  Dziś już wiem, że na świadectwie będę miał 4.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetne określenie dla osiedlowych szpiegów:-)
   Dobra ocena to powód do satysfakcji i dobry początek wakacji:-)

   Usuń
 32. Przeczytałam i zasmucił mnie brak życzliwości. Rozdanie świadectw, ostatni dzień w szkole, to przecież radosny dzień. Czy ci, którzy " kablują" naprawdę tego nie rozumieją? Czy straż miejska, policja, rzeczywiście musi wlepiać mandaty, zamiast z uśmiechem pouczyć i cieszyć się radością uczniów oraz rodziców? Co się ze społeczeństwem porobiło? Brak zrozumienia, brak chęci współpracowania, brak dzielenia się radością.Żal:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, po prostu żal, że nie do końca może to być radosny dzień...

   Usuń
 33. Ojej, ale to smutne. Jak tym ludziom nie wstyd. Chciałoby się powiedzieć, czy nie mają nic innego do roboty?
  Ogólnie temat parkowania w różnych miejscach to rzeczywiści trudny temat....
  Udanych wakacji Asiu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie maja nic innego do roboty, gdyby mieli jakieś pasje, nie zajmowaliby sie tym, jak dokuczyć innym...

   Usuń