poniedziałek, 22 czerwca 2015

Jest w orkiestrach siła!


Niedzielne przedpołudnie spędziłam w parku, łącząc przyjemne z pożytecznym czyli spacer z wysłuchaniem koncertu orkiestr dętych. Jest w orkiestrach dętych jakaś siła, że weselej się robi na duszy, gdy człowiek słucha, a noga sama tupie do taktu. W parkowej muszli koncertowej odbył się koncert finałowy i wręczenie nagród Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Każda z orkiestr zaprezentowała się w grze, przemarszu i w utworze obowiązkowym, a wszystkie orkiestry razem wykonały hymn naszego miasta. Wyobraźcie sobie 400 osób grających na rożnych instrumentach, do tego głośne bębny, przepiękne tamburmajorki z buławami i dyrygent-pułkownik w stroju galowym, stojący na podwyższeniu i dyrygujący 8 orkiestrami na raz!


Grand Prix zdobyła Miejska Orkiestra z Warki, do której też trafiła nagroda publiczności. Były też wyróżnienia: dla najmłodszego uczestnika(9lat), dla najlepszej solistki, dla najlepszego dyrygenta oraz najlepszych saksofonistów. Wyróżniano także układy taneczne zespołów towarzyszących oraz układy orkiestr w marszu promenadowym. Wierzcie mi, ciarki przechodziły po plecach, a jak Ci nagrodzeni się cieszyli! Wzruszyłam się bardzo, tak ta radość z wyróżnienia nawet promieniowała na publiczność. Zerkałam na publikę i nie tylko ja ocierałam łezki ukradkiem.


Jeśli jest w naszym kraju młodzież, której się chce tak wypełniać czas, tyle ćwiczyć i tak cieszyć z wyróżnień nawet, to jestem dobrej myśli. A jeszcze do tego tłumy, które przychodzą do parku, żeby posłuchać i popatrzeć na grająca, tańczącą i radującą się młodzież w niedzielne przedpołudnie, a nie tylko na piwo czy lody, to tym bardziej się cieszę...

7 komentarzy:

 1. O proszę, u mnie w Iławie w niedzielę też był przegląd Orkiestr Dętych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nawet przechodzili pod Twoim balkonem i dmuchnął ktoś puzonem?

   Usuń
  2. No niestety, przegląd odbył się w Amfiteatrze, a ja mieszkam na drugim końcu, więc nie dotarli, a szkoda :(

   Usuń
 2. I ja się cieszę razem z Tobą, bo kocham orkiestry dęte.
  To prawda, że w nich jest jakaś siła i też bym niejedną łezkę upuściła.
  A młodzięż też mamy kochaną, tylko częściej powinniśmy ją chwalić i doceniać.

  Miłego Dnia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem za tym, żeby częściej chwalić , a zdolnych pokazywać...

   Usuń
 3. Za tą orkiestrą nie przepadam, bo robi za dużo hałasu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, dają czadu, ale taka młodzieżowa, uśmiechnięta z sekcją taneczną jak zagra, to ciary po plecach latają..

   Usuń