środa, 12 stycznia 2022

Z notatnika...

 

Mam zawsze pod ręką notes i długopis, by zapisywać na gorąco  refleksje i uwagi na temat programów i doniesień oglądanych w mediach.

Zapisuję niektóre rewelacje ku pamięci, by jeden z drugim nie mógł się wyprzeć, że tak powiedział czy zrobił.

Taka prywatna kronika sytuacji i wypowiedzi publicznych , najczęściej polityków.

1. Słychać oburzenie na władze Kazachstanu, że potraktowano własnych obywateli protestujących przeciwko podwyżkom cen energii, jak terrorystów i wysłano przeciw nim wojsko.
A jak nasza władza traktuje swoich obywateli, inwigilując ich Pegasusem, skoro program ten jest przewidziany do śledzenia poczynań przestępców i terrorystów właśnie?

2. Słyszę z ust ministra od edukacji, że nazywa zajęcia o konstytucji w szkołach i na uczelniach indoktrynacją młodych ludzi, a by było bardziej absurdalnie, zajęcia te prowadzili Rzecznik Praw Obywatelskich i sędziowie. Tego samego określenia ( indoktrynacja) użył ów minister na nazwanie zajęć o tolerancji, ekologii, seksualności człowieka , prowadzonych przez fundacje i edukatorów stowarzyszeń społecznych. A o pomocy psychologicznej i szpitalach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży cisza...

3. Różne gremia, od dziennikarzy poprzez lekarzy, po ministrów debatują nad mniejszym złem w postaci wznowienia zajęć w szkołach, bo przecież wystarczy zachować reżim sanitarny, by szkoły były bezpieczne i wolne od wirusa. Ja tam nie wiem, jaki reżim owi dyskutanci mają na myśli, ale każdy kto pracuje w szkole wie, że zachowanie dystansu, ciągła dezynfekcja i noszenie maseczek, zwłaszcza w szkołach podstawowych to raczej fikcja, w którą gramy wszyscy dla dobrego samopoczucia osób odpowiedzialnych za zdrowie społeczeństwa.

4. Wszyscy coraz wyżej unosimy brwi , obserwując galopujące podwyżki, które absolutnie nie są winą rządu i wkrótce zapewne usłyszymy pana premiera, jak krzyczy z ambony: chleb za drogi? niechaj jedzą ciastka, o przepraszam, ryż!

5. Nie dziwi właściwie, że uczciwie pracującym i emerytom zabierane są pieniądze i to już od grudnia, nie od stycznia, bo przecież to nie rząd zawinił źle sformułowanymi przepisami , to księgowi, doradcy finansowi i pracodawcy zawinili, tylko dlaczego  pracownicy skarbówki protestują wobec wyznaczenia ich na chłopców do bicia, gdyż mają objaśniać szarym obywatelom, co rząd miał na myśli wprowadzając Nowy Ład...a oni nie czują się kompetentni, bo sami nie wiedzą.

6. Małopolska kurator oświaty znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach. Ostatnio powoływała się na wolność wyboru dorosłego człowieka , także w temacie obowiązkowych szczepień nauczycieli. Jakoś nie zauważyłam dyskusji o wolnym wyborze , gdy ta sama pani kurator agitowała przeciw oglądaniu i prowadzeniu młodzieży na spektakl Dziadów A. Mickiewicza w krakowskim  teatrze, tym bardziej, że sama tego spektaklu nie widziała.

7. Nie bardzo zrozumiałam, jak to było z cudownym i nagłym wyzdrowieniem pana Kurskiego z covida, bo niby testy dodatnie były, niby izolacja zalecana, ale gdzieś tam jeździł , bo już zdrowiał, a w ogóle to testy mylące są bardzo, ale nie dziwmy się,  my nie odpowiadamy za państwo, w kwarantannie możemy tkwić bez limitu...zresztą premier UK także balował z pracownikami, gdy reszta kraju miała lockdown.
 
8. W telewizji porannej pan minister od zdrowia "nicniemogę" Niedzielski potwierdził, że jego rola w rządzie ogranicza się do obserwowania i nieśmiałego sygnalizowania stany pandemii, bo tak naprawdę o decyzjach rządu decyduje polityka i nastroje społeczne. Szkoda, że tylko nastroje wybranych grup bierze się pod uwagę...

9. Kuriozalną była dla mnie wypowiedź pani marszałek Witek - rząd nie jest odpowiedzialny za pandemię, bo nie rząd ją wywołał.

10. Politycy zapominają, że w mediach nic nie ginie i trzeba pamiętać o tym, co mówiło się kilka lat wstecz , bo prawda mikrofonu i ekranu jest bezlitosna...

Życzyliśmy sobie dobrego roku, a tu od początku jak zwykle... niechaj jednak dla Was będzie lepszy!
 

 

80 komentarzy:

 1. Wszystko to prawda a tych prawd jest całe multum. Widzą je wszyscy, ale co z tego? "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?" - Bareja wiecznie żywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest najgorsze, ale przynajmniej napisać można i dusza lżejsza.

   Usuń
 2. prasóweczka? też ładnie.
  i doskonała przypowieść na koniec.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tego jest tyle, że każdy wyłapie coś swojego :)
  Ja pracuję cały czas, sprzedawczynie w sklepach też, nauczyciele i dzieci to też normalni ludzie. Czas zakończyć tę głupawkę, bo to jest tak, jakby dzieci nie uczyły się w ogóle przez dwa lata. I jeszcze w dodatku je straumatyzowaliśmy na całe życie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam, że pani kurator akurat u mnie zapunktowała, choć całokształt ma taki sobie :) To wymagało odwagi, użyć słowa"eksperyment", choćby ono i prawdziwe było. Nie w dzisiejszych czasach :)

   Usuń
  2. A u mnie wcale, nie lubię kobiety i tyle.
   Wiele medykamentów to eksperymenty i tak z ręka na sercu, nigdy nie ryzykowałaś jakiejś dziwnej terapii, byle ulżyć swojemu zdrowiu, bo ja tak i ta szczepionka to dla mnie żadne ryzyko.

   Usuń
  3. Jotko, chciałbym mieć wybór w moich ryzykach, bo moje ciało, mój wybór :) Co nie? Wielokrotnie nie brałam leków zlecanych przez lekarzy, bo poczytałam ulotki i nie podobało mi się. Mój wybór. I tak powinno pozostać, bo inaczej wrócimy, może już wracamy do faszyzmu i komunizmu. A ja już nie chcę tych lekcji powtarzać. Ty się kłujesz, ja nie, wszystko ok. Zauważ, że nawet posłowie pis, którzy są za przymusem szczepionkowym, nie chcą tego przymusu dla senatorów i posłów :DDD No jednak cały czas Psychiatryk :)

   Usuń
  4. No i tu pani kurator nie jest konsekwentna i o to właśnie chodzi.Wybiórczo przyznaje wolność w różnych kwestiach.

   Usuń
 4. Oj, skoro masz zwyczaj łowienia perełek absurdu, to musisz się zaopatrzyć w gruby kajet formatu A4 ;)

  Mnie też nieraz szczęka (jeszcze) opada ze zdziwienia, ale coraz rzadziej, zazwyczaj zdążę jej upilnować (kwestia wprawy i ćwiczeń). Ostatnio jednak nie udało mi się to, gdy kilka osób z rządu (pewnie dostali takie zadanie do wykonania) nawoływało Tuska, żeby się wziął do roboty i "załatwił" to i tamto w Brukseli. Nawet skomentować (z powodu tej szczęki obwisłej) tego nie umiem.
  The Best jest jednak kurator Nowak: "nie możemy nikogo do niczego zmuszać" hahahah

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie skupiam się cały czas na polityce i gadających głowach...

   Usuń
 5. Myślę że to wszystko po prostu świadczy o tym jak bardzo jako zwykli ludzie jesteśmy lekceważeni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Władza zawsze dba głównie o swoich i siebie.

   Usuń
 6. Ciekawa jestem jak się czują teraz księgowi, którzy na ten Wał głosowali, po pracy kwęcząc na nauczycieli, lekarzy, starych, młodych, gejów czy warszawkę. Kochani, na was kolei.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, będą co niektórzy psioczyć jeszcze nie raz...bliższa ciału koszula.

   Usuń
 7. Właśnie... jeszcze trochę i większość tych pracujących stwierdzi, że nie warto się angażować... w cokolwiek... niech i mnie w końcu dadzą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, u nas mają zlikwidować kolejną filię biblioteki publicznej, a po tych podwyżkach, to nie wiem czy na jednej się skończy, jeszcze trochę, a będziemy płacić za prąd i wodę w pracy.

   Usuń
 8. Trzeba w końcu domagać się wprowadzenia podstaw ekonomii, może następne pokolenia nie dałyby sobie wmawiać bzdur, że rząd daje. Nie daje, bo nic nie ma, a politycy pazerni, więc swego majątku nie dadzą nikomu. Jeśli daje, znaczy komu innemu zabiera.Świetna przypowiastka to ukazuje :-)
  Hipokryzja władzy ewidenta: sama mówi, że niczego nie nakazuje, a po cichu karze, a niedługo i zwalniać będzie...
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej oburzające jest zabieranie emerytom, których wcześniej zachęcano do długiej pracy ponad siły, a teraz okazuje się, ze za dużo dostają!

   Usuń
 9. Bałaganu takiego narobili, żeby łatwiej ewentualne pomyłki wyłapywać- bo o te nie będzie trudno- i karać, karać, karać!! To lubią najbardziej. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hiper bałaganu, czy da się to odkręcić kiedykolwiek?

   Usuń
  2. O tak, w karaniu ludzi to nasze władze są na czele chyba w Europie, od skarbówki, po policję inne urzędy, ale najłatwiej ścigać zwykłych obywateli.

   Usuń
 10. "Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

  ― Jan Kochanowski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poetów i filozofów mamy wspaniałych, gorzej z politykami!

   Usuń
  2. ale tychże polityków wybiera elektorat... a więc tacy politycy jaki elektorat.

   Usuń
  3. Nie do końca, bo głosujemy na listę, a przechodzi nie ten, którego widzielibyśmy w sejmie.

   Usuń
 11. W znanym nam temacie, zmień przeglądarkę na jedynie słusznego Edga...U mnie od dzisiaj jakoś działa...Widocznie nadszedł kres wolności wyboru...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet tutaj! czas dinozaurów mija...

   Usuń
  2. W tematyce politycznej jestem słaby , łatwiek mi ponarzekac na Edge czyli krawędź chociaż w moim przypadku lepiej tłumaczy się jako - kant , znaczy o kant stołu rozbić.
   Na moim starym laptopie pracuje niebywale wolno więc chromolę czyli pozostają na Chrome.
   Do tego Edge korzysta z wyszukiwarki Bing, która nie potrafi jakoś niczego znaleźć, google całkiem mnie satysfakconuje.

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że problemy z bloggerem i Internetem są przejściowe...

   Usuń
  4. Wybór Edga to nie przyjemność a przymus, wrzucam bloga i działa wszystko...Resztę ogarniam na "starych śmieciach"(póki się da)...;o)

   Usuń
  5. Ostatnio odkryłam problem z zakładkami na blogu, nie mogłam wejść na niektóre, musiałam odświeżać wszystko...

   Usuń
 12. Dobry klik, ale gdybyś chciała w całej rozciągłości absurdu, nie wystarczyłoby dni i nocy na spisywanie.
  Mnie ostatnio uderzyło, że poprawki do ustaw wprowadza się "bez czytania". Czyli posłowie winni, nie wiedząc, co jest w treści, zatwierdzić. Dobre!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, Jotko.

   "Ale wkoło jest wesoło, ooo!"
   Że tak sobie Perfectem pojadę...

   Pozdrawiam:)

   Usuń
  2. @ Polu
   Po co maja czytać, mają głosować i tyle, zgodnie z linią jedynie słusznej partii!
   @ Leno
   Nigdy nie lubiłam cyrku, a zwierząt lepiej nie obrażajmy...

   Usuń
  3. Witaj, Polu, i wybacz, że tak się wcisnęłam w Twój komentarz. To było niechcący:)

   Pozdrawiam:)

   Usuń
  4. Nie sądzę, Jotko, żeby Z. Hołdys chciał obrażać zwierzęta:)
   Raczej pokazać ówczesną degrengoladę.
   A po czterdziestu z okładem latach wciąż ta sama stara śpiewka ("jak naprawdę jest, nikt nie wie" i "kto jest winien, kto niewinien"), której celem jest wzajemne przerzucanie odpowiedzialności i obłudna demonstracja zadziwienia, że mimo "najlepszych" intencji, znowu wyszło, jak wyszło...

   Pozdrawiam:)

   Usuń
  5. Nie, to nie Hołdys obraził zwierzęta, niektórzy z polityków to robią, przezywając się nawzajem...
   Najbardziej boli to, że znowu mamy zaciskać pasa, a rządzący dają sobie premie i podwyżki.

   Usuń
 13. Hipokryzja goni hipokryzję, pięknie to wszystko wyłapujesz ale w tym kraju już tak pięknie nie jest. Młodsza siostra ledwie 18 kończy, a już myśli nad wyjazdem za granicę. Cóż się jej dziwić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie można, niektórzy po pewnym czasie wracają, z tęsknoty, ale ilu już zostało na stałe? Zbyt dużo!

   Usuń
 14. Bardzo cenne te Twoje kronikarskie notatki Jotko.... szczerze podziwiam, jeśli to wytrzymujesz nie rezygnuj. .
  Tyle się dzieje.... właściwie w każdej dziedzinie naszego życia.... Nie kończące się afery, przekręty, indoktrynacja, krzywdzenie ludzi, pisowsko- kościelna edukacja młodzieży.... nie wyliczam więcej, Mam dosyć... ani kropli więcej,,,, przeleje się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciągle jeszcze daje radę, bo nie jest mi to wszystko obojętne, ale brak wpływu na ten cyrk mnie dobija...

   Usuń
 15. Też w miarę na bieżąco staram się śledzić wydarzenia z kraju i świata - brak mi słów na ten nasz kabaret, za to muszę przyznać, że ostatnio czytanie newsów dobrze robi na moje niskie ciśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, ja w sumie tez mam niskie, może dlatego dajemy radę?

   Usuń
 16. Jaro kiedyś powiedział, że wolnosc słowa gwarantuje konstytucja. Bylo to wtedy gdy chyba ABW najechało na Wprost po opublikowaniu słynnych taśm od Sowy. To dlaczego tak im stoi w gardle TVN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaro już zatracił poczucie rzeczywistości, ale jak się inni obudzą, dla nas będzie za późno!

   Usuń
 17. Mam już strasznie wielkie archiwum zapisków na temat wszystkiego, co zakrawa na absurd. Nawet już nie nadążam ich opisywać w felietonach. Ciągle sobie obiecuję z tego książkę napisać. Całe szczęście, dla hipotetycznych czytelników, kończy się na obietnicach :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego, ja bym chętnie przeczytała, zwłaszcza Twoje uwagi i refleksje.

   Usuń
 18. Podobało mi się zapewnienie rzecznika rządu, że zapewnione jest otrzymywanie przez emerytów emerytur jest zapewnione, przez rząd oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łaskawcy!
   Ale z czternastej emerytury już się wycofują, ciekawe, co dalej zdejmą...

   Usuń
 19. Ja do tych, co mówią, że w kwestii szczepień chcą mieć wolny wybór...
  Jutro idę na imieniny i też chcę mieć wolny wybór. Po prostu chcę napić się dobrego wina i wrócić do domu sama, samochodem.
  Jakieś zdziwienie antyszczepy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja chciałabym mieć wolny wybór w kwestii płacenia podatków, da się?

   Usuń
 20. Joasiu piszesz :"Politycy zapominają, że w mediach nic nie ginie i trzeba pamiętać o tym, co mówiło się kilka lat wstecz ". Niestety, nie tylko politycy zapominają, co mówili, im to zresztą wisi, mówią, co jest aktualnie "nośne". Najgorzej, że wyborcy mają krótką pamięć i ciągle dają się uwieść tym samym, skompromitowanym wcześniej, politykom. To jest żałosne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, kiełbasa wyborcza zawsze w cenie, a wyborcy mają krótką pamięć!

   Usuń
 21. Gdy mój mąż odchodził na emeryturę, powiedział - wreszcie spokój i pewność że nikt niczego nie zabierze... Tak... do dziś , do listopada, do grudnia. Ostatnią prawdziwą kwotę jego emerytury widzieliśmy w październiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to wręcz się martwię czy w ogóle dostanę emeryturę...

   Usuń
 22. Apropo notatników... robiłam ostatnio czystki w telefonie... miliony zrzutów ekranu ile chorych ile chorych w województwach ile zdrowych i ile ilości, litości:)
  Też ku pamięci...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już przestałam śledzić te dane, bo nawet dla ministrów nie ma to znaczenia, wystarcza mi doniesienia z najbliższego otoczenia, kto chory, ilu zmarło...

   Usuń
 23. Masz cierpliwość tak te wszystkie "mądre myśli" zapisywać, moim zdaniem dla własnego dobra i zdrowia psychicznego należy je jak najszybciej zapomnieć 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie coraz mniejszą, poza tym mąż dba o moje zdrowie psychiczne i wyłącza mi niektóre programy ;-)

   Usuń
 24. 7.Tego się nie da zrozumieć.To podchodzi pod cud.
  Tylko tak da się to wytłumaczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cud, człek religijny, to cudu doświadczył!

   Usuń
 25. Ostatnio staram się jedynie czytać wiadomości, a nie oglądać. Czytajac zawsze można przerwać i zmienić stronę internetową nim moja adrenalina za bardzo podskoczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ja ostatnio doświadczam absurdów urzędniczo-szkolnych, nawet nie muszę czytać ani oglądać

   Usuń
 26. Żyjemy w "odwróconej" rzeczywistości. Masz rację w (1) - rząd inwigiluje obywateli zamiast przestępców; nauczanie o Konstytucji (2), o prawach przysługujących każdemu człowiekowi, czyli to, co jest dla obywateli krajów demokratycznych oczywistością, u nas jest zjawiskiem niepożądanym; w kwestii pandemii (3), (7), (8), (9) od samego początku rząd sobie nie radzi i sprzedaje mylne i odmienne informacje, a w wypowiedzi pani witek zabrakło mi tylko obarczenia Tuska winą za pandemię, bo przecież według pisu ktoś musi być winien, aby móc z nim walczyć; za podwyżki odpowiada Tusk (4), a ryż jest zdrowy; o takich osobach jak małopolska kuratorka oświaty (6) najpełniej wypisywał się w satyrach niejaki Ignacy Krasicki... tudzież Kochanowski we fraszkach; w kwestii tego "Nowego ładu" (5) - zorientowano się, że coś z nim nie tak po tym, jak się okazało, że wodzowi narodu obetną o 1000 złotych z emerytury, więc trzeba te "nieładowe" konfiguracje zmienić, aby prezes nie czuł się urażony; (10) Problem w tym, że politykom pisu, że się tak kolokwialnie wyrażę (także ich wyborcom), "wszystko zwisa i powiewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Któremuś z polityków PiSu wymsknęło się, że za PO nie kupiono tylu szczepionek , podczas gdy za PO nie było jeszcze pandemii...to chyba kwintesencja ich sposobu myslenia!

   Usuń
 27. Ja sobie informacje dawkuję po trochu, dla zdrowia psychicznego. Często nagłówki są dodatkowo pisane tak, żeby brzmiały bardziej sensacyjnie i jeszcze bardziej odechciewa się czytać.
  W temacie pandemii pod koniec grudnia pokazał mi się artykuł z jakiegoś kolumbijskiego serwisu, jak to według jakiegoś rankingu Kolumbia jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na spędzenie końca roku - nie zainteresowałoby mnie to aż tak bardzo, gdyby nie fakt, że wśród najgorszych była wymieniona Polska (tymczasem większość Polaków myśląc o Kolumbii od razu myśli o chorobach :D). Z drugiej strony nie chcę żadnych lockdownów. Zaszczepiłam się z myślą o poprawie własnego bezpieczeństwa (choć wiem, że gwarancji nie ma), używam maseczek, gdzie trzeba (jak mam obawy, to ffp2) i poza tym żyję sobie normalnie, co będzie, to będzie...
  Polski Chaos ktoś pisał na kolanie - wydawałoby się, że takie poważne ustawy przygotowują ludzie, którzy się znają, a tymczasem bardziej przypomina mi to niektóre studenckie zadania kończone na zasadzie "nie wiemy, jak to poprawić, żeby było dobrze albo nie mamy czasu, załatajmy i zostawmy, może przejdzie". Choć jeśli chodzi o samozatrudnionych, to jeden nie jest równy drugiemu, najlepiej zarabiającym kombinowanie z jdg ciągle opłaca się bardziej niż etat (o ile nie jeszcze bardziej niż wcześniej...).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie od początku zadziwia brak pokory i chęci współpracy na każdym polu. Wygrane wybory nie spowodowały nagle, że wybrani stali się najmądrzejsi i zawsze mają rację. A bzdury wygadują czasem koncertowo, jakby byli masowo szkoleni...

   Usuń
 28. To ciekawe! Takiej pasji jeszcze nie widziałam. Myślę, że twoje notatki będą później dobre do analizy naukowej przez socjologów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy politycy nadają się badań socjologicznych i nie tylko takich...

   Usuń
 29. Dobrze, że mam Ciebie, bo nie mam siły oglądać i słuchać newsów w TV wszelkiej maści i czytać gazet.
  Żyję w swoim świecie.
  Ale kiedyś też pisałam o pańci z wachlarzem, o której ostatnio cicho, o tym i tamtym panu...

  DOBREGO, pomimo wszystko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez wolałabym oglądać i słuchać innych ludzi, inne treści, ale co zrobić, trzeba znosić takie także...

   Usuń
 30. Wiesz co nawet nie ma wiem jak to skomentować. Prawie nie śledzę tych nowinek o sytuacji politycznej. Nerwicy można się nabawić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie, wystarczy wyrobić sobie dystans, choć czasami szlaczek człeka trafia, to fakt.

   Usuń
 31. Polski ład ma dać tym, którzy mają mniej, ale wcześniej musi zabrać tym, którzy nie mają zbyt dużo. Pozdrwiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, a ci, którzy mają krocie i tak nie stracą, jak zwykle...

   Usuń
 32. Hipokryzja straszna. A na tego Kurskiego to ja sie patrzec nie moge. Obrzydliwy zaklamany typ. Zeby sie czasem nie przekrecil od tego balowania ciaglego.

  OdpowiedzUsuń
 33. Już brakuje słów, które adekwatnie opisywałyby poziom żenady, jaki prezentują rządzący. Zamiast czynić nasz kraj lepszym miejscem do życia, rujnują go.

  Pozdrawiam Serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiepska perspektywa dla młodych się szykuje i to martwi.

   Usuń